İntibah

İntibah

Author: Namık Kemal

Format: Paperback

Pages: 200

ISBN: 9789752678354

Language: Turkish

Publisher: Kurgan Edebiyat

Release Date: January 22, 2021

Description du Livre

Edebiyatımızın değişik türlerinde birçok eser veren Namık Kemal’in yayımlanmış iki romanından biri İntibah’tır. Romanın adı başta Son Pişmanlık olarak adlandırılmasına rağmen devrin Maarif Nezaretince (Milli Eğitim Bakanlığı) adı “İntibah-Sergüzeşt-i Âli Bey” olarak değiştirilmiş ve 1876’da yayımlanmıştır.

İntibah’ta, aşk ve kadın nedir bilmeyen toy bir gencin, bir hayat kadınına âşık olması, onun sevda rüzgârına kapılıp gitmesi ve hayatının nasıl altüst olduğu anlatılır. Yazar, aslında evlilik sorununun ne denli önemli olduğunu, gençlerin evlenecek kişileri iyi belirlemesini, aksi hâlde hayatlarının nasıl darmadağın olacağını ve mutluluğu bir türlü elde edemeyeceklerini vurgular.

Romanın büyük bir bölümünde duygusal ögelerin ağır bastığı İntibah’ta, yabancı bazı eserlerin izleri yanında, biraz halk biraz da Batılı roman anlayışının çerçevesinde, eski edebiyat ve kültürünün terbiyesiyle yetişmiş bir yazarın roman anlayışı sergilenir.

Kurgan Edebiyat Yayınları Türk Klasikleri Dizi-si’nde yer alan bu değerli tiyatro eseri, bugünkü Türk okuyucularının anlayabilmesi ve değerinin daha çok fark edilebilmesi için üsluba dokunulmadan bazı kelime ve ibarelerde sadeleştirilmeye gidilmiştir.

Commentaires
Blanchefle Morneau
Enfin, je reçois cet ebook, merci pour tous ces miracles de Noël que je peux obtenir maintenant!
Alphonse Ratté
Je tiens à vous remercier personnellement pour vos livres exceptionnels. C’est vraiment merveilleux.
Gradasso Martel
Leur Miracle de Noel était le meilleur livre que j’ai jamais acheter. Leur Miracle de Noel a fait exactement ce que tu as dit qu’il faisait.
Émilie Aucoin
Mes amis sont tellement fous qu’ils ne savent pas comment j’ai tous les ebook de haute qualité qu’ils n’ont pas!
Andrée Bédard
Je vous recommanderai à mes collègues. Leur miracle de Noël est les livres les plus précieux que nous ayons jamais achetés. Je serais perdu sans ça. Je suis complète ment époustouflé.
Livres Similaires
Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat

By Şemseddin Sami
Felâtun Bey ve Râkım Efendi

Felâtun Bey ve Râkım Efendi

By Ahmed Midhat Efendi
Mürebbiye

Mürebbiye

By Hüseyin Rahmi Gürpınar
Şair Evlenmesi

Şair Evlenmesi

By İbrahim Şinasi