אינסוף המסע שאינו נגמר

אינסוף המסע שאינו נגמר

Author: Haim Shapira, Danny Kerman, חיים שפירא, דני קרמן

Format: Paperback

Pages: 383

ISBN: 9789655177

Language: Hebrew

Publisher: כנרת וזמורה ביתן

Release Date: March 02, 2021

Description du Livre

על כל השאלות האלה ועל שאלות רבות אחרות תמצאו תשובות בספר זה:
מדוע חשב פיתגורס ש-36 הוא הגיל האידיאלי לגבר? כמה ארנבות משתתפות ב"מופע הארנבות של ד"ר פיבונצ´י"? האם קו יכול למלא ריבוע?
מהו הקשר בין הוכחות ארוכות, אלכוהול והרגלי קריאה? מהו הקשר בין פנלופה קרוז, מגן דוד ומשולש פסקל? האם אינסוף אחד יכול להיות גדול יותר מאינסוף אחר? האם קיימים דברים שעליהם אי-אפשר לדבר? למה אכילס לא הצליח להשיג את הצב?
מה צריך לעשות כדי לקבל דוקטורט במתמטיקה? האם הומר סימפסון מצא טעות בהוכחת משפט פרמה? האם מחבר הספר מצא הוכחה קצרה ופשוטה למשפט פרמה? מה נשחב ל"סקסי" בעיני מתמטיקאים? איזה מספר נקרא על שמו של פו הדוב?

איך קשורים כדורגלנים ודוגמניות לפרדוקס של גלילאו גליליי? האם יש בקו ישר אינסופי יותר נקודות מאשר בקטע קטנטן? איך אפשר לראות את האינסוף?
חיים שפירא הוא בעל תוארי Ph.D, במתמטיקה ובהוראת מדעים. מלמד מתמטיקה, כלכלה, פסיכולוגיה, ספרות ופילוסופיה. מרצה בכיר במכללה למנהל. זכה פעמים רבות בפרס המרצה המצטיין והוגדר כאחד המרצים המבוקשים בישראל הן על ידי "גלובס" הן על ידי "דה-מרקר". לימד שנים מתמטיקה בפרויקט לילדים מחוננים מטעם אוניברסיטת תל אביב. הוא מחברם של רבי-המכר שיחות על תורת המשחקים ועל הדברים החשובים באמת.

Commentaires
Andrée Bédard
Je vous recommanderai à mes collègues. Leur miracle de Noël est les livres les plus précieux que nous ayons jamais achetés. Je serais perdu sans ça. Je suis complète ment époustouflé.
Blanchefle Morneau
Enfin, je reçois cet ebook, merci pour tous ces miracles de Noël que je peux obtenir maintenant!
Émilie Aucoin
Mes amis sont tellement fous qu’ils ne savent pas comment j’ai tous les ebook de haute qualité qu’ils n’ont pas!
Gradasso Martel
Leur Miracle de Noel était le meilleur livre que j’ai jamais acheter. Leur Miracle de Noel a fait exactement ce que tu as dit qu’il faisait.
Alphonse Ratté
Je tiens à vous remercier personnellement pour vos livres exceptionnels. C’est vraiment merveilleux.